Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd. és un dels fabricants i proveïdors més fiables de tubs d'acer sense soldadura en 10216-2 10crmo9-10 a la Xina, també admet un servei personalitzat. Amb una gran experiència, us donem la benvinguda a productes barats a l'engròs en estoc aquí i obteniu una mostra gratuïta de la nostra fàbrica. Per consultar preus, poseu-vos en contacte amb nosaltres.

CA 10216-2 10Tub d'acer sense soldadura CrMo9-10
Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd.subministramentsCA 10216-2 10Tub d'acer sense soldadura CrMo9-10per a calderes, sistemes de-generació elèctrica, canonades de vapor d'alta-temperatura, unitats de refineria, equips petroquímics i altres aplicacions de pressió que requereixen una resistència a temperatura elevada-fiable. També s'identifica pel número de material1.7380, 10CrMo9-10 és aAcer d'aliatge de crom-molibdè 2,25Cr-1Modissenyat per al servei a pressió a temperatures elevades.
Fabricats pel procés sense costures, els tubs 10CrMo9-10 normalment es subministren alnormalitzat i temperat (+NT)condició, amb el tractament +QT considerat per a determinades configuracions de-paret gruixuda quan ho requereixen EN 10216-2 i l'especificació de compra. Dongmeng Group admet combinacions específiques de OD × WT del projecte-, longituds fixes, bisellat, UT/NDT, PMI, proves d'estanquitat-, documentació EN 10204 3.1/3.2 i inspecció de tercers.
L'EN 10216-2:2024 és l'estàndard europeu actual que cobreix els tubs d'acer sense-aliatge i aliatge amb propietats específiques de temperatura elevada per a finalitats de pressió.
CA 10216-2 10Especificacions CrMo9-10
| Item | Especificació |
| Producte | CA 10216-2 10Tub d'acer sense soldadura CrMo9-10 |
| Estàndard | EN 10216-2:2024 |
| Grau d'acer | 10CrMo9-10 |
| Número de material | 1.738 |
| Família material | Acer d'aliatge de crom-molibdè |
| Sistema d'aliatge nominal | 2,25Cr-1Mo |
| Fabricació | Sense costures |
| Acabat abans del tractament tèrmic | Acabat en calent / Acabat en fred |
| Condicions de lliurament estàndard | +NT - Normalitzat i temperat |
| Temperatura d'austenització | 900-960 graus |
| Temperatura de temperat | 680-750 graus |
| Final Acabat | Llisa / Bisellat / Mecanitzat |
| Longitud | Aleatori / Fixat / Projecte-Especificat |
| Documentació | CA 10204 3.1 / 3.2 quan s'especifiqui |
| Inspecció opcional | UT / PMI / Fuga-Estanquitat / NDT addicional / Inspecció de tercers- |
| Aplicacions principals | Calderes, línies de vapor, centrals elèctriques, refineries i sistemes de pressió petroquímics |
La norma EN 10216-2 exigeix que aquests tubs siguin fabricats per aprocés sense fissures. Els tubs poden estar calents- o freds-abans del tractament tèrmic final. Per a 10CrMo9-10, la condició de tractament tèrmica estàndard especificada és +NT, amb austenitització a 900-960 graus seguida de temperat a 680-750 graus.
Què és 10CrMo9-10 / 1,7380?
10CrMo9-10és un acer especial d'aliatge desenvolupat per a components a pressió exposats a temperatures elevades.
El seu número de material EN és:
1.7380
La seva química conté aproximadament:
2,00–2,50% de crom + 0.90–1,10% de molibdè
Això situa 10CrMo9-10 dins del ben establertFamília de materials 2,25Cr-1Mo.
En comparació amb els graus d'aliatge més baixos, com ara el 13CrMo4{3}5, el contingut més elevat de crom i molibdè proporciona un rendiment millorat a temperatures elevades-i fa que el 10CrMo9-10 sigui especialment rellevant per a aplicacions exigents de calderes, vapor i generació d'energia.
No obstant això, el material s'ha de seleccionar d'acord amb el real:
Temperatura de disseny · Pressió de disseny · Gruix de paret · Tensió admissible · Codi de disseny · Mitjà de procés · Vida útil requerida
-no només comparant percentatges d'aliatge.
Composició química de 10CrMo9-10
Els límits d'anàlisi de cullera EN 10216-2:2024 per a 10CrMo9-10 inclouen:
| Element | Composició (%) |
| Carboni C | 0.08–0.14 |
| Silici Si | Menor o igual a 0,50 |
| Manganès Mn | 0.30–0.70 |
| Fòsfor P | Menor o igual a 0,020 |
| Sofre S | Menor o igual a 0,010 |
| Crom Cr | 2.00–2.50 |
| Molibdè Mo | 0.90–1.10 |
| Níquel Ni | Inferior o igual a 0,30 |
| Alumini Al total | Menor o igual a 0,040 |
| Coure Cu | Inferior o igual a 0,30 |
Aquests límits són coherents amb les dades actuals de materials EN 10216-2 publicades per a 10CrMo9-10 / 1.7380.
Per què 2.25Cr-1Mo?
Crom
El crom millora:
resistència a l'oxidació;
enduriment;
elevada{0}}estabilitat a la temperatura.
Molibdè
El molibdè ajuda a millorar:
força de temperatura{0}}elevada;
resistència a la fluïdesa;
resistència a la pèrdua de força durant l'exposició tèrmica prolongada.
El sistema combinat de Cr-Mo fa que el 10CrMo9-10 sigui considerablement més adequat per al servei de pressió a temperatures elevades que els acers a pressió al carboni convencionals.
Propietats mecàniques
Els requisits de temperatura{0}}ambientals de la norma EN 10216-2 varien segons el gruix de la paret.
| Gruix de paret | Rp0,2 mínim | Resistència a la tracció Rm |
| T Inferior o igual a 16 mm | 280 MPa | 480–630 MPa |
| 16 < T Menor o igual a 40 mm | 280 MPa | 480–630 MPa |
| 40 < T Inferior o igual a 60 mm | 270 MPa | 480–630 MPa |
Elongació
Longitudinal:Superior o igual al 22%
Transversal:Superior o igual al 20%
Energia d'impacte
A 20 graus:
Longitudinal:Major o igual a 40 J
Transversal:Major o igual a 27 J
La norma EN 10216-2:2024 proporciona aquests requisits de temperatura-ambiental per a 10CrMo9-10 i requereix la verificació d'impacte per als tubs de paret més gruixuda rellevants en les condicions especificades per la norma.
Força de temperatura-elevada
Un dels principals motius de compra per seleccionar 10CrMo9-10 és el seu rendiment mecànic definit a temperatura elevada.
Per a gruixos de paret de fins a 60 mm, EN 10216-2 enumera els següents valors mínims de Rp0,2:
| Temperatura | Rp0,2 mínim |
| 100 graus | 249 MPa |
| 150 graus | 241 MPa |
| 200 graus | 234 MPa |
| 250 graus | 224 MPa |
| 300 graus | 219 MPa |
| 350 graus | 212 MPa |
| 400 graus | 207 MPa |
| 450 graus | 193 MPa |
| 500 graus | 180 MPa |
Aquests valors s'especifiquen a la taula de propietats de temperatura elevada EN 10216-2 actual.
Nota important d'enginyeria
Un valor de força de prova-llistat a 500 graus sínosignifica que cada tub 10CrMo9-10 es pot utilitzar automàticament contínuament a 500 graus.
Les condicions de funcionament admissibles s'han d'establir a partir de:
codi de disseny aplicable + tensió permesa + dades de fluència + pressió + dimensions + tolerància de corrosió + historial de fabricació + vida útil de disseny esperada.
El disseny d'alta-temperatura-a llarg termini es pot regir per les propietats de tracció a la fluència en lloc de la-temperatura ambient.
Tractament tèrmic: 10CrMo9-10 +NT
La condició de lliurament estàndard és:
+NT - Normalitzat i temperat
Normalització / Austenització:
900-960 graus seguit de refrigeració per aire
temperat:
680-750 graus seguit de refrigeració per aire
Aquest tractament tèrmic desenvolupa la microestructura necessària per a les propietats mecàniques de l'habitació- i de la temperatura elevada-especificada.
Quan es pot requerir +QT?
Aquest és un punt tècnic important per a l'adquisició de 10CrMo9-10.
L'EN 10216-2 assenyala que, per als graus subjectes a la nota a peu de pàgina de tractament tèrmica corresponent,L'apagat i el tremp pot ser necessari quan el gruix de la paret supera els 10 mm o el T/D supera els 0,15per tal d'obtenir la microestructura i les propietats del material requerides.
Quan es requereixi aquest tractament, s'ha d'acordar en la fase de consulta i comanda i la designació del material es complementa amb+ QT.
Per tant, els compradors no haurien d'assumir que cada comanda de paret pesada-s'hauria de citar automàticament simplement com:
10CrMo9-10 +NT
Per a tubs de-paret gruixuda, el molí hauria de revisar:
OD · WT · Relació T/D · propietats necessàries · ruta{0}}de tractament tèrmic
abans de la producció final.
Procés de fabricació sense fissures
Una ruta de producció típica inclou:
1. Fabricació d'acer i verificació de billets
La química de l'acer i el nombre de calor es verifica amb els requisits de la norma EN 10216-2.
2. Calefacció Billet
Les palanques d'acer aliat qualificats s'escalfen a la temperatura de perforació requerida.
3. Piercing rotatiu
La palangana sòlida està perforada en una closca buida.
4. Elongació i rodatge
La carcassa buida s'enrotlla per aconseguir la geometria del tub requerida.
5. Talla / Reducció
El diàmetre exterior i el gruix de la paret es troben dins de la tolerància dimensional especificada.
6. Tractament tèrmic
El tub normalment es normalitza i es tempera, o es tracta segons les condicions acordades per a material de paret gruixuda-.
7. Redreçament
Els tubs-tractats tèrmics s'adrecen abans de la inspecció final.
8. Preparació de tall i final
Es pot especificar un tall de-longitud fixa, extrems llisos o bisellat.
9. Inspecció i END
Es verifiquen les propietats mecàniques, les dimensions, l'estanquitat-a les fuites i els requisits d'END aplicables.
10. Marcatge i traçabilitat
El grau del material, la identificació de calor i la documentació d'inspecció es comprova abans d'embalar.
Com que la norma EN 10216-2 utilitza aruta de fabricació perfecta, el tub no conté una soldadura de fusió longitudinal.
Inspecció i assaig
Per a canonades crítiques d'alta-temperatura, les decisions de compra haurien de tenir en compte els requisits d'inspecció amb tanta cura com la química.
La inspecció del projecte disponible pot incloure:
anàlisi química del cullerot i del producte;
assaig de tracció;
proves d'impacte;
verificació de tracció{0}}temperatura elevada;
inspecció dimensional;
verificació-del gruix de la paret;
examen visual;
proves d'ultrasons;
proves d'estanquitat{0}};
proves hidrostàtiques quan s'especifiqui;
PMI;
identificació del material;
inspecció de tercers-.
La norma EN 10216-2:2024 proporciona específicament opcions de comanda per a la verificació de temperatures elevades, NDT, preparació final especial, longituds exactes, pressió de prova hidrostàtica, identificació positiva del material i certificació EN 10204 3.2.
CA 10204 3.1 i 3.2 Documentació
Per als projectes B2B d'energia, calderes i equips a pressió-, la traçabilitat dels materials és essencial.
La documentació típica pot incloure:
CA 10204 3.1
Certificat d'inspecció emès pel fabricant-que conté els resultats reals de la inspecció i de les proves especificats.
CA 10204 3.2
Certificat d'inspecció que implica la validació per part d'un representant d'inspecció independent tal com exigeix l'acord de compra aplicable.
La norma EN 10216-2 proporciona específicament3.2 certificació com a opció de comanda.
Per a aplicacions de pressió crítica, el tipus de certificat requerit sempre hauria d'aparèixer directament a la RFQ i l'ordre de compra.
Aplicacions típiques
Generació d'energia
10CrMo9-10 està ben establert per a aplicacions d'energia a temperatures elevades, com ara:
canonades de vapor;
connexions de la caldera;
sistemes relacionats amb el sobreescalfador i el reescalfador{0}};
capçalera{0}}alta temperatura;
components de pressió.
Sistemes de calderes
La combinació de Cr i Mo admet aplicacions exposades a una càrrega tèrmica prolongada.
Els usos típics inclouen:
tubs de caldera;
línies de vapor;
peces de pressió de la caldera;
canonades de connexió{0}}alta temperatura.
Refineries
Les possibles aplicacions inclouen:
canonades de procés{0}}alta temperatura;
sistemes relacionats{0}}escalfadors;
línies de transferència de processos;
connexions d'equips a pressió.
Plantes petroquímiques
El 10CrMo9-10 es pot considerar per a canonades de procés i components de pressió on els càlculs de disseny requereixen un aliatge Cr{-Mo amb propietats de temperatura elevada.
Equips a pressió
Els requisits típics poden incloure:
canonada de connexió del recipient a pressió;
capçaleres;
connexions d'intercanviador de calor;
equips de procés{0}}alta temperatura.
La idoneïtat real sempre l'ha de confirmar el dissenyador de la planta o el fabricant de l'equip de pressió-.
10CrMo9-10 vs 13CrMo4-5
Aquests són dos graus importants de Cr-Mo a EN 10216-2.
| Propietat | 13CrMo4-5 | 10CrMo9-10 |
| Número de material | 1.7335 | 1.738 |
| Cr | 0.70–1.15% | 2.00–2.50% |
| Mo | 0.40–0.60% | 0.90–1.10% |
| Família d'aliatges | . 1Cr-0,5Mo aprox | . 2.25Cr-1Mo aprox |
| Resistència a la tracció | 440–590 MPa | 480–630 MPa |
| Condició estàndard | +NT | +NT |
| Posició típica | Servei Cr-Mo intermedi | Servei de temperatura elevat{0}}més exigent |
10CrMo9-10 conté substancialment més Cr i Mo, però això no vol dir que hagi de substituir automàticament 13CrMo4-5.
El material correcte ha de seguir les especificacions de disseny d'enginyeria.
10CrMo9-10 vs ASTM A335 P22
10CrMo9-10 i ASTM A335 P22 tenen referències creuades àmpliament perquè tots dos pertanyen a la família 2,25Cr-1Mo.Tubacex, per exemple, col·loca EN 10216-2 10CrMo9-10 i ASTM A335 P22 al mateix grup internacional d'equivalència de material-per a aplicacions de generació d'energia.
Tanmateix:
10CrMo9-10 no és intercanviable automàticament amb A335 P22.
| Item | CA 10216-2 10CrMo9-10 | ASTM A335 P22 |
| Sistema d'estàndards | EN | ASTM / ASME |
| Grau | 10CrMo9-10 | P22 |
| Material núm. | 1.738 | Sistema de designació ASTM |
| Sistema d'aliatge | . 2.25Cr-1Mo aprox | . 2.25Cr-1Mo aprox |
| Fabricació | Sense costures | Sense costures |
| Ús principal | Tub de pressió | Tub d'-alta temperatura |
| Tractament tèrmic | Condicions +NT/+QT definides EN- | Tractament definit -ASTM |
| Certificació | Sistema EN 10204 utilitzat habitualment | Documentació ASTM/ASME |
| Substitució directa | Cal autorització d'enginyeria | Cal autorització d'enginyeria |
Els rangs químics poden ser similars, però:
els requisits mecànics, el tractament tèrmic, les toleràncies, les proves, la certificació i els estàndards dimensionals no són idèntics.
Si un projecte ho especificaCA 10216-2 10CrMo9-10, no s'ha de substituir per P22 basant-se només en una taula d'equivalències.
Informació de RFQ recomanada
Per obtenir una cotització precisa, envieu:
Estàndard:EN 10216-2:2024
Grau:10CrMo9-10 / 1,7380
Condició de lliurament:+NT / +QT si cal
Diàmetre exterior:___ mm
Gruix de paret:___ mm
Longitud:___ mm
Quantitat:___ unitats / m / tones
Preparació final:PE / BE / Especial
Prova d'impacte:Obligatori / No obligatori
Prova de-temperatura elevada:Obligatori / No obligatori
UT / NDT: ___
Prova d'-estanquitat: ___
PMI:Obligatori / No obligatori
Certificat:CA 10204 3.1 / 3.2
Inspecció de tercers-part: ___
Aplicació:Caldera / Potència / Refineria / Petroquímica
Codi de disseny: ___
Destinació de lliurament: ___
L'estàndard actual en si proporciona un exemple d'ordenació10CrMo9-10 amb un ID mínim de 240 mm, un gruix de paret mínim de 40 mm i certificació EN 10204 3.2, demostrant per què les dimensions i la documentació d'inspecció s'han de definir clarament en l'etapa de la RFQ.
Per què font 10CrMo9-10 Tube de Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd.?
Subministrament-basat en estàndards
Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd.revisa la qualitat del material, les dimensions, les condicions de lliurament i els requisits d'inspecció abans de la cotització dels tubs d'aliatge de pressió{0}}de servei.
Traçabilitat del nombre de calor
La identificació del material es pot mantenir mitjançant el marcatge de números de calor-i la documentació d'inspecció corresponent.
Suport a la inspecció
Els requisits del projecte disponibles poden incloure:
UT · PMI · Proves mecàniques · Proves d'estanquitat-de fuites · Inspecció dimensional · Inspecció de tercers-
Suport al processament
El processament-específic del projecte pot incloure:
Tall de-longitud fixa · Bisellat · Mecanitzat final · Protecció de superfícies · Embalatge d'exportació
Revisió tècnica de la RFQ
Per a la-paret gruixuda 10CrMo9-10, us recomanem que reviseuOD × WT, relació T/D i condicions de tractament tèrmic{0}}necessàriesabans de la producció final.
Això és més fiable que comprar només pel nom del material.
Preguntes freqüents - CA 10216-2 10Tub d'acer sense soldadura CrMo9-10
1. Què és 10CrMo9-10?
10CrMo9-10 és un acer especial d'aliatge Cr-Mo, número de material1.7380, utilitzat per a tubs de pressió sense soldadura amb propietats de-temperatura elevada.
2. Quina norma cobreix el tub sense costures 10CrMo9-10?
S'especifica a sotaEN 10216-2:2024per a tubs de pressió sense soldadura amb propietats de{0}}temperatura elevada.
3. El 10CrMo9-10 és perfecte?
Sí. La norma EN 10216-2 requereix que els tubs coberts per la norma es fabriquin mitjançant un procés sense soldadura.
4. Quin és el número de material?
1.7380.
5. Quin és el contingut de Cr i Mo?
El crom és2.00–2.50%i el molibdè és0.90–1.10%.
6. Quina és la condició normal de lliurament?
La condició estàndard és+NT - normalitzat i temperat.
7. Quines són les temperatures-de tractament tèrmic?
Normalitzar és900-960 grausi el temperat és680-750 graus.
8. Quan es pot necessitar +QT?
L'EN 10216-2 assenyala que pot ser necessari trempat i temperat per als graus aplicables on el gruix de la paret supera els 10 mm o el T/D supera els 0,15 per aconseguir l'estructura i les propietats previstes. La condició s'ha d'acordar durant la consulta i la comanda.
9. Quina és la resistència a la tracció?
L'interval de força{0}}de tracció especificat és480–630 MPaper als intervals dimensionals aplicables.
10. És el mateix 10CrMo9-10 que P22?
No. Pertanyen a una família de materials similars de 2,25Cr-1Mo i sovint es fan referències creuades, però EN 10216-2 10CrMo9-10 i ASTM A335 P22 són especificacions separades.
11. Es pot proporcionar la certificació EN 10204 3.2?
Sí. EN 10204 3.2 està disponible explícitament com a opció de comanda segons EN 10216-2.
12. Es poden especificar PMI i UT?
Sí. La identificació positiva del material i les proves no destructives es poden incloure segons els requisits de comanda acordats.
13. Es poden subministrar-tubs de longitud fixa?
Sí. La longitud exacta és una opció de comanda dins de la norma EN 10216-2.
14. El 10CrMo9-10 és adequat per a un servei de 500 graus?
EN 10216-2 proporciona un valor mínim de Rp0,2 de180 MPa a 500 grausper a gruix de paret fins a 60 mm. No obstant això, la temperatura de funcionament permesa real s'ha de determinar a partir del codi de disseny rector, la pressió, els requisits de fluència i la vida útil.
Sol·liciteu un pressupost tècnic
PerCA 10216-2 10Tub d'acer sense soldadura CrMo9-10, envieu el vostre MTO, programació de tubs o especificació tècnica aXi'an Dongmeng Group Co., Ltd.
Per a una revisió tècnica més ràpida, proporcioneu:
OD × WT × Longitud · Quantitat · +NT/+QT · NDT · Certificat d'inspecció · Aplicació · Destinació
Informació de l'oficina
Telèfon: +86 157 6921 4734
Correu electrònic: office@dongmjd.com
WhatsApp:Dong: +86 157 6921 4734
Adreça de l'oficina:
Sala 4107, edifici Runfeng, carrer nou de Sanqiao, districte de Weiyang, ciutat de Xi'an, província de Shaanxi
Etiquetes populars: ca 10216-2 10tub d'acer sense soldadura crmo9-10, Xina ca 10216-2 10crmo9-10 fabricants, proveïdors, fàbrica de tubs d'acer sense soldadura


