Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd. és un dels fabricants i proveïdors més fiables de tubs d'acer d'aliatge astm a691 9cr efw a la Xina, també admet un servei personalitzat. Amb una gran experiència, us donem la benvinguda a productes barats a l'engròs en estoc aquí i obteniu una mostra gratuïta de la nostra fàbrica. Per consultar preus, poseu-vos en contacte amb nosaltres.

Tubs d'acer d'aliatge ASTM A691 9Cr EFW
Tub EFW de gran-diàmetre 9Cr-1 Mo per a servei de procés d'alta-temperatura i alta pressió
Tubs d'acer d'aliatge ASTM A691 9Cr EFWés un tub d'acer d'aliatge de molibdè de gran-diàmetre-crom-fabricat amb una qualitat-de recipient a pressió-Placa ASTM A387/A387M grau 9mitjançant soldadura de fusió elèctrica amb metall d'aportació.
El material pertany al convencionalSistema d'aliatge 9Cr-1Mo, combinant aproximadament un 9% de crom amb un 1% de molibdè. ASTM A387 enumera el grau 9 nominalment9,00% Cr i 1,00% Mo, distingint-lo del grau 91 malgrat els seus nivells nominals de Cr-Mo similars.
Per a projectes de refineries, petroquímics,{0}}escalfadors de processos i canonades d'alta-temperatura que requereixen grans diàmetres exteriors o parets pesades, ASTM A691 9Cr ofereix una solució de canonades-soldades dissenyades on ASTM A335 P9 sense costures no estigui disponible, no sigui econòmic o fora del rang dimensional preferit.
Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd.subministra canonades ASTM A691 9Cr EFW segons els requisits del projecte per a la classe de canonades, dimensions, tractament tèrmic, NDE, proves de pressió, PMI, documentació i inspecció de tercers-.
Què és ASTM A691 9Cr Pipe?
ASTM A691 cobreix canonades d'acer al carboni i aliatge fabricades a partir d'una placa de qualitat-de recipient-a pressió mitjançant unprocés de soldadura per fusió elèctrica amb metall d'aportació afegit, destinat al servei d'alta-pressió a temperatures elevades.
Per al grau 9Cr, la ruta bàsica del material és:
Placa ASTM A387 de grau 9 → Formació de plaques → Soldadura EFW longitudinal → Tractament tèrmic requerit → Examen de soldadura → Prova de pressió → Inspecció final
ASTM A691 identifica elGrausegons el material de la placa utilitzat, mentre que elClasseindica l'estat-de tractament tèrmic i d'inspecció de la canonada acabada.
Aquesta distinció és especialment important per als contractistes d'EPC i els enginyers de canonades perquè només s'especifica:
"ASTM A691 9Cr Pipe"
sol ser insuficient per a una cotització tècnica completa.
ASTM A691 9Cr: especificació ràpida
| Item | Especificació |
| Producte | Tub d'acer d'aliatge EFW |
| Estàndard | ASTM A691/A691M |
| Referència ASME | SA-691 |
| Grau | 9Cr |
| Sistema d'aliatge | 9Cr-1Mo |
| Placa base | ASTM A387/A387M Grau 9 |
| Referència UNS | S50400 |
| Fabricació | Soldat per fusió elèctrica amb metall de farciment |
| Àmbit estàndard | OD superior o igual a 400 mm [16 polzades] |
| Gruix de paret | Fins a 3 polzades [75 mm] dins de l'àmbit ASTM nominal |
| Classes típiques de canonades | Classe 22/32/42 i classes especificades per projecte- |
| Inspecció | RT, prova de pressió, PMI, proves dimensionals i mecàniques segons s'especifica |
| Documentació | MTC, EN 10204 3.1, informes d'EQ, registres de-tractaments tèrmics |
| Indústries típiques | Refineria, petroquímica, escalfadors de procés, canonades de procés d'alta-temperatura |
Nota de contractació:
9Cr és el grau del material. La classe 22, 32 o 42 és la classe de fabricació/inspecció de canonades ASTM A691.Es tracta de dues informacions completament diferents i totes dues s'han d'incloure en una RFQ.
Composició química ASTM A691 9Cr
ASTM A691 9Cr es fabrica amb una placa de recipient de pressió-de crom-molibdè grau 9 ASTM A387.
ASTM A387 identifica el grau 9 com a nominal:
9% d'acer d'aliatge de crom + 1% molibdè.
Les referències típiques de química de grau 9 inclouen:
| Element | Requisit típic |
| Carboni (C) | Menor o igual al 0,15% |
| Manganès (Mn) | 0.30–0.60% |
| Silici (Si) | Menor o igual a 1,00% |
| Crom (Cr) | 8.00–10.00% |
| Molibdè (Mo) | 0.90–1.10% |
| Vanadi (V) | Límit residual baix / controlat |
Aquests intervals de química corresponen a les dades de grau 9 A387 publicades habitualment. L'acceptació final sempre s'ha de basar en eledició ASTM ordenada, especificació del projecte i certificat de molí real, en lloc d'una taula genèrica de química en línia.
Per què 9Cr-1Mo?
El contingut més elevat de crom distingeix el grau 9 dels materials d'aliatge Cr-Mo inferiors, com ara els acers 1¼Cr{-½Mo, 2¼Cr{-1Mo i 5Cr-½Mo.
Per a condicions de procés adequades, el sistema 9Cr-1Mo proporciona una combinació de:
capacitat{0}}de temperatura elevada;
resistència a l'oxidació millorada en comparació amb els graus de -crom Cr-Mo inferiors;
metal·lúrgia-rica en crom per a entorns de refineria seleccionats;
idoneïtat per a sistemes de procés d'{0}}alta temperatura dissenyats.
No obstant això,9Cr no significa universalment resistent a la corrosió.
La selecció del material encara ha de tenir en compte la temperatura de funcionament, la pressió, el fluid de procés, l'activitat del sofre, la pressió parcial d'hidrogen, la tolerancia de corrosió i el codi de disseny aplicable.
ASTM A691 9Cr Classes 22, 32 i 42 Explicació
Aquesta és una de les seccions més importants per a una pàgina de producte professional ASTM A691.
La classe ASTM A691 ho fanorepresenten el grau d'aliatge.
Representa la combinació de:
Tractament tèrmic de canonades + Examen radiogràfic + Prova de pressió
ASTM publica l'estructura de classe directament a l'especificació.
| Classe de canonades | Tractament tèrmic | Radiografia | Prova de pressió |
| Classe 20 | Alleujat de l'estrès | No | No |
| Classe 21 | Alleujat de l'estrès | Sí | No |
| Classe 22 | Alleujat de l'estrès | Sí | Sí |
| Classe 23 | Alleujat de l'estrès | No | Sí |
| Classe 30 | Normalitzat | No | No |
| Classe 31 | Normalitzat | Sí | No |
| Classe 32 | Normalitzat | Sí | Sí |
| Classe 33 | Normalitzat | No | Sí |
| Classe 40 | Normalitzat i temperat | No | No |
| Classe 41 | Normalitzat i temperat | Sí | No |
| Classe 42 | Normalitzat i temperat | Sí | Sí |
| Classe 43 | Normalitzat i temperat | No | Sí |
| Classe 50 | Temprat i temperat | No | No |
| Classe 52 | Temprat i temperat | Sí | Sí |
ASTM A691 9Cr Classe 22
La classe 22 indica:
Alleujat de l'estrès + examinat radiogràficament + prova de pressió
ASTM A691 9Cr Classe 32
La classe 32 indica:
Normalitzat + examinat radiogràficament + prova de pressió
ASTM A691 9Cr Classe 42
La classe 42 indica:
Normalitzat i temperat + examinat radiogràficament + prova de pressió
La classe adequada s'ha de definir per l'especificació de la canonada, el disseny d'enginyeria i els requisits del projecte.
No confongueu la classe de plaques A387 amb la classe de canonades A691
Un altre error comú de la pàgina-del proveïdor és la barrejaASTM A387 Grau 9 Classe 1/Classe 2ambASTM A691 Classe 22/Classe 42.
Són sistemes diferents.
| Classificació | Significat |
| ASTM A387 Grau 9 | Material de la placa base / grau d'aliatge |
| A387 Grau 9 Classe 1 | Classe de resistència-a la tracció de plaques |
| A387 Grau 9 Classe 2 | Classe de resistència a la tracció{0}}placa més alta |
| ASTM A691 9Cr | Qualitat de canonada EFW acabada |
| A691 Classe 22 | Tractament tèrmic de canonades + RT + prova de pressió |
| A691 Classe 42 | Tractament tèrmic de canonades + RT + prova de pressió |
L'ASTM A387 actual continua proporcionant el grau 9 en dues classes de resistència a la tracció-, mentre que el grau 91 té una disposició de classe diferent.
Per tant:
A387 Grau 9 Classe 2 ≠ ASTM A691 9Cr Classe 22
Això s'ha de comprovar acuradament durant la revisió de la sol·licitud de material.
ASTM A691 9Cr NO és el grau 91
Aquesta distinció mereix una secció pròpia perquè els dos materials es confonen sovint.
Ambdós materials es descriuen generalment com a membres delFamília 9Cr-1Mo, però són metal·lúrgicament diferents.
| Item | A691 9Cr / A387 Grau 9 | Grau 91 |
| Cr nominal | ~9% | ~9% |
| Nominal Mo | ~1% | ~1% |
| V Addició | No és el sistema de reforç del grau 91 | Suma V controlada |
| Nb/Cb Addició | Sense sistema de reforç de grau 91 Nb | Addició controlada de Nb |
| Control del nitrogen | Grau convencional 9 | Controlat |
| Concepte material | 9Cr-1Mo convencional | Acer 9Cr millorat-resistent{1}} |
| Intercanviable? | No | No |
ASTM A387 llista per separatGrau 9iGrau 91, tot i que tots dos tenen un 9% nominal de crom i un 1% de molibdè. El grau 91 també utilitza química controlada per millorar la força de fluència-.
Per tant, una especificació del client demanantEl grau 91 no s'ha de substituir mai per material convencional de grau 9 9Cr només perquè tots dos es descriuen com a 9Cr-1Mo.
Interval de mides ASTM A691 9Cr
L'ASTM A691 cobreix nominalment:
| Dimensió | Àmbit ASTM |
| Diàmetre exterior | 16 polzades [400 mm] i més grans |
| Gruix de paret | Fins a 3 polzades [75 mm] inclosos |
| Altres Mides | S'admet quan es compleixen altres requisits d'especificació |
ASTM estableix explícitament que la canonada fora d'aquest rang dimensional nominal també es pot subministrar sempre que compleixi tots els altres requisits d'especificació aplicables.
Per a projectes de parets pesades o de gran-diàmetre-no-estàndard, s'ha de revisar la viabilitat en funció de:
Disponibilitat de plaques → Capacitat de conformació → Procediment de soldadura → Capacitat del forn de tractament tèrmic- → Capacitat de NDE → Límits de transport
abans de la cotització final.
Procés de fabricació de canonades ASTM A691 9Cr EFW
1. A387 Verificació de la placa de grau 9
La matèria primera es verifica amb l'especificació de compra, que inclou:
nombre de calor, grau, classe de placa, química, propietats mecàniques i traçabilitat.
2. Preparació de tall i vores de plaques
Les dimensions de la placa es preparen segons el diàmetre del tub acabat i el marge de formació. Les vores de soldadura es mecanitzen segons el procediment de soldadura qualificat.
3. Formació de canonades
La placa es forma progressivament en forma cilíndrica mentre es controla la rodonesa, l'alineació i la formació de tensió.
4. Soldadura per fusió elèctrica
La costura longitudinal està soldada per fusiómetall d'aportació afegit.
Aquesta és una diferència important entre la canonada ASTM A691 EFW i la canonada elèctrica-resistència-soldada convencional.
5. Examen de soldadura
La costura de soldadura s'examina segons la classe A691 ordenada i els requisits addicionals del projecte.
6. Tractament tèrmic
Depenent de la classe, la canonada acabada pot ser:
alleugerit, normalitzat, normalitzat i temperat, o temperat i temperat.
7. Assajos mecànics
Les proves de tracció, flexió i altres proves mecàniques aplicables es realitzen segons les especificacions i els requisits de compra.
8. Prova de pressió
Les proves de pressió es realitzen quan ho requereix la classe A691 seleccionada.
9. Inspecció dimensional
Es comprova el OD, el gruix de la paret, l'ovalitat, la rectitud, la longitud, el bisell i el perfil de soldadura.
10. Marcatge i documentació
Les marques finals de la canonada estan correlacionades amb el número de calor, la identificació de la canonada i la documentació d'inspecció per mantenir la traçabilitat.
ASTM A691 9Cr Inspection and Quality Control
Per a canonades de refineries d'alta-temperatura, les decisions d'adquisició no s'han de basar únicament en la qualitat i les dimensions nominals.
Un paquet-d'inspecció de qualitat del projecte pot incloure:
| Inspecció | Finalitat de la contractació |
| Revisió MTC | Verificar les propietats del material original |
| Anàlisi Química | Verifiqueu la química del 9Cr-1Mo |
| PMI | Confirmeu la identitat de l'aliatge |
| Assajos de tracció | Verificar el rendiment mecànic |
| Prova de flexió | Avaluar la integritat de la soldadura/unió |
| Proves radiogràfiques | Examineu la costura longitudinal EFW |
| Prova d'ultrasons | Examen volumètric addicional quan s'especifiqui |
| Prova de pressió | Verificar la integritat de la pressió |
| Assaig de duresa | Confirmeu l'estat de-tractament tèrmic/soldadura quan sigui necessari |
| Inspecció dimensional | OD, WT, ovalitat, rectitud, longitud |
| Inspecció visual | Estat de la superfície i de la soldadura |
| Inspecció de tercers-part | Verificació independent del projecte |
S'han d'acordar criteris d'acceptació i NDE addicionalsabans de la fabricacióquan l'especificació EPC supera els requisits bàsics de l'ASTM.
Traçabilitat total del material
Per a projectes crítics de canonades d'alta-temperatura, Dongmeng Group pot coordinar la documentació que enllaça la canonada acabada de nou amb la placa del recipient de pressió-original.
La documentació de traçabilitat pot incloure:
Placa MTC → Número de calor → Número de canonada → Registres de soldadura → -Registres de tractament tèrmic → Informe RT/NDE → Prova de pressió → Informe dimensional → MTC final
Per a projectes que requereixen documentació EN 10204,3.1 Certificacióes pot especificar en l'etapa de compra.
La inspecció de tercers-d'organitzacions com SGS, BV, TÜV o una altra agència d'inspecció designada també es pot coordinar segons els requisits del contracte.
ASTM A691 9Cr vs ASTM A335 P9
Aquesta comparació és especialment valuosa per als compradors que cerquen "tuba 9Cr".
ASTM A691 9Cr i ASTM A335 P9 estan relacionats químicament, però estanno és la mateixa especificació del producte.
| Item | ASTM A691 9Cr | ASTM A335 P9 |
| Tipus de producte | Tub soldat | Tub sense costures |
| Família d'aliatges | 9Cr-1Mo | 9Cr-1Mo |
| Fabricació | EFW amb metall d'aportació | Sense costures |
| Material de partida | Placa A387 Grau 9 | Ruta de tubs d'acer sense soldadura |
| Costura de soldadura | Sí | No |
| Posicionament típic de la mida | Gran diàmetre / paret pesada | Mides de canonades sense costures |
| Sistema de classes de canonades | Sí | No |
| Controlador de selecció principal | Grans canonades EFW dissenyades amb OD | Tubs d'alta{0}}temperatura sense costures |
El mateix ASTM A335 defineix P9 dins de la seva especificació de canonades d'alta temperatura-ferrítiques sense costures, amb Cr normalment8.00–10.00%i Mo0.90–1.10%.
Quan és més pràctic A691 9Cr?
Un691 9Cr val la pena tenir en compte quan el projecte requereix:
gran diàmetre exterior;
gruix de paret gran;
metal·lúrgia convencional 9Cr-1Mo;
Construcció EFW acceptada per l'especificació de canonades;
tractament tèrmic específic del projecte{{0};
examen de soldadura longitudinal documentat;
prova de pressió i traçabilitat total.
Quan es pot preferir l'A335 P9?
Es pot preferir ASTM A335 P9 quan:
la construcció perfecta és obligatòria;
la mida requerida està disponible comercialment com a canonada sense soldadura;
l'especificació del material de la canonada demana específicament ASTM A335 P9.
Els dos no s'han de substituir només en química sense l'aprovació d'enginyeria.
A691 5Cr vs A691 9Cr
| Item | A691 5Cr | A691 9Cr |
| Placa base | A387 5è grau | A387 Grau 9 |
| Cr nominal | ~5% | ~9% |
| Nominal Mo | ~0.5% | ~1% |
| Nivell de crom | Mitjana-alta | Més alt |
| Posicionament típic | Servei de refineria/procés | Servei de procés/refineria{0}}Cr més alt |
| Fabricació | EFW | EFW |
El 9Cr no s'ha de considerar automàticament un "millor" substitut del 5Cr.
La selecció del material depèn del disseny d'enginyeria, la temperatura, la química del procés, la tensió admissible, la soldabilitat, el tractament tèrmic i les especificacions de canonades del projecte.
Aplicacions típiques
La canonada ASTM A691 9Cr EFW es considera principalment per a canonades de gran-diàmetre i pressió d'alta-temperatura on s'ha especificat la metal·lúrgia 9Cr-1Mo convencional.
Les àrees típiques del projecte inclouenrefineries de petroli, unitats petroquímiques, escalfadors de procés, línies de procés d'alta-temperatura, interconnexions d'equips a pressió- i sistemes de canonades Cr-Mo dissenyats.
La idoneïtat real del servei s'ha de confirmar amb el codi de canonades i l'entorn de procés reguladors.
Consideracions de soldadura i fabricació
L'acer d'aliatge 9Cr-1Mo requereix un control de soldadura substancialment més gran que l'acer al carboni normal.
L'especificació de fabricació ha de tractar WPS/PQR qualificat, selecció de-metall de farciment, preescalfament, control de temperatura entre passa-, control d'hidrogen, entrada de calor, PWHT, límits de duresa, NDE i procediments de reparació.
Les temperatures de soldadura i PWHT exactes haurien denoser seleccionat d'un lloc web de proveïdor genèric.
S'han d'establir a partir de:
estat del material + gruix de paret + codi de construcció aplicable + especificació del projecte + WPS/PQR qualificat.
Això és especialment important per a canonades de 9Cr de gran-paret-diàmetre.
Quina informació s'ha d'incloure en una RFQ?
Per obtenir una cotització ASTM A691 9Cr tècnicament precisa, els compradors haurien de proporcionar:
Estàndard:ASTM A691 / ASME SA-691
Grau:9Cr
Classe de canonada A691: e.g. 22 / 32 / 42
OD o NPS
Gruix de paret
Longitud del tub
Quantitat / Tonatge total
Classe de placa A387 obligatòria
Temperatura de disseny
Pressió de disseny
Mitjà de procés
Codi de disseny aplicable
Requisits RT / UT / NDE
PMI / Requisits de duresa
Prova d'impacte si cal
Documentació MTC/EN 10204
Inspecció de tercers-part
Finalitzar la preparació
Requisits d'embalatge
Millor format de RFQ
En lloc de:
"Si us plau, indiqueu la canonada ASTM A691 9Cr".
Envia:
ASTM A691 9Cr Classe 42|OD 914 mm × WT 25,4 mm|12 m Longitud|120 MT|RT + Prova de pressió + PMI|CA 10204 3.1
Això redueix significativament el temps d'aclariment tècnic i millora la precisió de la cotització.
Per què triar Dongmeng Group?
Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd.Admet l'adquisició de canonades d'acer al carboni i d'aliatge basat en projectes-en lloc de subministrar només dimensions de canonades de productes bàsics.
Per als projectes ASTM A691 9Cr, el nostre abast de subministrament pot incloure:
| Capacitat | Valor de contractació B2B |
| Revisió de les especificacions | Reduir els errors d'ordenació de notes/classes |
| Traçabilitat de plaques | Verifiqueu el material d'origen A387 de grau 9 |
| Subministrament de gran-diàmetre | Admet el projecte-OD i WT específics |
| Tractament tèrmic | Segons la classe A691 seleccionada |
| RT / NDE | Verificació de la qualitat de la soldadura |
| PMI | Identificació de l'aliatge |
| Prova de pressió | Segons la classe/projecte encarregat |
| MTC | Traçabilitat del material |
| Inspecció de tercers-part | Suport als plans d'inspecció EPC/client |
| Embalatge d'exportació | Apte per a enviaments internacionals |
Per a les canonades d'aliatge crític, recomanem completar elrevisió de les especificacions tècniques abans de la confirmació del preu, especialment per a la classe 22/32/42, dimensions de paret-pesant i ECM-específica del projecte.
Preguntes freqüents: canonada d'acer d'aliatge ASTM A691 9Cr EFW
1. Què és la canonada ASTM A691 9Cr?
ASTM A691 9Cr és una canonada d'acer d'aliatge soldada per-fusió-soldada fabricada a partir d'una placa de grau 9 A387 de qualitat-de recipient a pressió per al servei d'alta-pressió a temperatures elevades.
2. Quina és la composició d'aliatge d'A691 9Cr?
Pertany a la família convencional 9Cr-1Mo, amb nominalment aproximadament un 9% de crom i un 1% de molibdè.
3. Quina placa s'utilitza per a la canonada A691 9Cr?
El material base corresponent és la placa del recipient de pressió de crom-molibdè ASTM A387/A387M de grau 9-.
4. L'ASTM A691 9Cr és perfecta?
La canonada ASTM A691 núm. es fa mitjançant soldadura de fusió elèctrica amb metall d'aportació.
5. Quina és l'alternativa perfecta a A691 9Cr?
ASTM A335 P9 és una especificació de canonades d'alta temperatura sense costures 9Cr-1Mo relacionada, subjecta a l'aprovació del projecte.
6. A691 9Cr és el mateix que el grau 91?
No. El grau 9 i el grau 91 convencionals són graus de materials ASTM separats. El grau 91 conté elements d'enfortiment controlats addicionals i química dissenyats per millorar el rendiment de fluència.
7. Què significa A691 9Cr Class 22?
La classe 22 significa que la canonada està alleujada, examinada radiogràficament i provada a pressió segons el sistema de classe ASTM A691.
8. Què significa la classe 32?
La classe 32 indica canonada normalitzada amb examen radiogràfic i prova de pressió.
9. Què vol dir la classe 42?
La classe 42 indica un tub normalitzat-i-trepat amb examen radiogràfic i prova de pressió.
10. És el mateix A387 Grade 9 Class 2 que A691 Class 22?
No. A387 Classe 2 es refereix a la classe de resistència de la placa base, mentre que A691 Classe 22 descriu el tractament i la inspecció tèrmica-de canonades acabades.
11. Quin rang de mides cobreix ASTM A691?
El seu abast nominal comença a 400 mm [16 polzades] amb un gruix de paret de fins a 75 mm [3 polzades], encara que es poden subministrar altres dimensions quan es compleixin els requisits de les especificacions.
12. Es pot subministrar una canonada A691 9Cr amb PMI?
Sí. El PMI es pot especificar com a requisit addicional d'inspecció del projecte.
13. Podeu proporcionar EN 10204 3.1 MTC?
Sí, la documentació EN 10204 3.1 es pot especificar segons el contracte de compra i l'acord de documentació de fabricació.
14. Es pot organitzar una-inspecció de tercers?
Sí. La inspecció de tercers-es pot coordinar d'acord amb el pla d'inspecció i prova acordat.
15. L'A691 9Cr és adequat per al servei àcid o d'hidrogen?
La nota per si sola no determina la idoneïtat. S'han de revisar l'entorn operatiu, la pressió parcial d'hidrogen, H₂S, els límits de duresa, el tractament tèrmic, la soldadura i els requisits aplicables de la NACE/ISO o del projecte.
Sol·liciteu un pressupost per a la canonada ASTM A691 9Cr EFW
Per a una revisió tècnica més ràpida, envieu:
ASTM A691 9Cr + Classe + OD + WT + Longitud + Quantitat + Temperatura de disseny + Pressió de disseny + Mitjà de servei + NDE + Requisits de documentació
Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd.
Correu electrònic:office@dongmjd.com
Telèfon: +86 157 6921 4734
WhatsApp: +86 157 6921 4734
El nostre equip pot revisar la vostra especificació abans de la cotització i identificar la informació que falta relacionada ambgrau de material, classe A691, dimensions, inspecció o documentació.
Etiquetes populars: canonada d'acer d'aliatge astm a691 9cr efw, fabricants, proveïdors, fàbrica de canonades d'acer d'aliatge astm a691 9cr efw de la Xina


