Paper d'alumini 6061

Paper d'alumini 6061
Detalls:
Aliatge: 6061
Tremp: O (recuit), T4, T6
Gruix: 0,1 mm - 0.5mm (personalitzable)
Amplada: 50 mm - 500mm (personalitzable)
Estàndard: ASTM B209, AMS 4025
Enviar la consulta
Descripció
Enviar la consulta

 

Descripció dels productes

 

Paper d'alumini 6061és alàmina d'aliatge d'alumini tractable per calor-conegut pel seu excel·lentresistència, resistència a la corrosió i conformabilitat. Fabricat d'acord ambNormes ASTM B209 i EN573, aquesta làmina està composta principalmentalumini, magnesi i silici, que ofereix un equilibri òptim entre rendiment mecànic i disseny lleuger. La nostra fàbrica produeixRotllos de paper d'alumini 6061en diversestremps (O, T4, T6, T651)iel gruix oscil·la entre 0,02 mm i 0,2 mm, apte peraplicacions industrials, aeroespacials, automotrius, electròniques i d'aïllament tèrmic.

 

Amb molins de laminació avançats i línies de tractament superficial de precisió, ho asseguremTolerància estreta al gruix, qualitat superficial uniforme i resposta d'anodització superior. 6061 paper d'aliatge està disponible aacabats nus, anoditzats o revestits, i pot serescletxa personalitzada o laminatsegons els requisits del client. Com afabricant líder de paper d'alumini, oferimpropietats mecàniques consistents, excel·lent soldabilitat, i suport a l'exportació global.

 

Paraules clau: Paper d'alumini 6061, paper d'aliatge 6061, paper d'alumini tractable amb calor-, paper ASTM B209 6061, paper d'alumini 6061-T6, fabricant de paper d'alumini, rotlle de paper d'alumini de precisió, paper d'alumini aeroespacial, paper d'alumini d'alta resistència.

 

Aluminum Foil 2

 
 

Sempre estem al teu servei quan ho necessitis

La bobina d'alumini 6061 és un tipus de bobina feta d'aliatge d'alumini 6061.

 
1396

membres actius

 
15+

anys d'experiència

 
125+

esdeveniments i reptes

 
12

instructors experts

 

6061 Paper d'alumini - Especificacions tècniques

 

Item Especificació / Descripció
Nom del producte Paper d'alumini 6061 / Rotlle de paper d'aliatge 6061
Estàndard ASTM B209, EN 573, GB/T 3190
Composició d'aliatge Al–Mg–Si (elements primaris: Mg 0,8–1,2%, Si 0,4–0,8%, Fe inferior o igual al 0,7%, Cu inferior o igual al 0,15%)
Tremp O, T4, T6, T651
Interval de gruix 0,02 mm – 0,2 mm
Interval d'amplada 30 mm - 1600 mm (personalitzable)
Longitud / Mida del rotllo Segons calgui o segons la mida estàndard de la bobina
Acabat superficial Acabat de molí, acabat brillant, raspallat, anoditzat o recobert
Resistència a la tracció 180 - 310 MPa (segons el temperament)
Límit de rendiment 80 – 270 MPa (segons el temperament)
Elongació 8% – 25%
Densitat 2,70 g/cm³
Conductivitat tèrmica 167 W/m·K
Conductivitat elèctrica 40% IACS
Punt de fusió 582–652 graus
Formabilitat Excel·lent en tremp O o T4; limitat a T6
Resistència a la corrosió Alt, apte per a ús marí i industrial
Soldabilitat Excel·lent per a soldadura TIG, MIG i punts
Tractament tèrmic Solució tractable per calor-i envellida artificialment
Embalatge Exporta-caixes o palets de fusta estàndard, embolcall a prova d'humitat-i protecció de vora
MOQ (Quantitat mínima de comanda) 500–1000 kg per talla o comanda
Temps d'execució 15-25 dies hàbils després de la confirmació
Capacitat de subministrament 1.000 tones al mes
Aplicacions Components aeroespacials, escuts tèrmics d'automoció, electrònica, aïllament i laminats estructurals
Certificacions ISO 9001, ISO 14001, SGS, RoHS, REACH, certificat de prova de molí (MTC)
Origen Xina
Personalització Servei OEM / ODM disponible: amplades de tall, superfícies recobertes, làmines laminats

 

Característiques del producte

Mecanització

Té una excel·lent mecanització, facilitant el format i el processament fàcils. En estat recuit, es pot treballar fàcilment en fred-i en calent-, adaptant-se a diverses tècniques de processament com ara estampació, forja, soldadura, etc.

Soldabilitat

Presenta una soldabilitat excepcional. Les seccions més primes es poden soldar mitjançant soldadura d'arc de tungstè de gas (GTAW), mentre que les seccions més gruixudes són adequades per a la soldadura d'arc de gas metàl·lic (GMAW).

Resistència a la corrosió

Una fina pel·lícula d'òxid passivat es forma a la superfície, protegint el metall de la corrosió addicional. Presenta una forta resistència a la corrosió, la qual cosa la fa apta per a diversos entorns durs.

Força i duresa

Té una gran resistència i duresa, resistint la deformació després del processament. El material és dens sense defectes, capaç de suportar forces externes importants.

Efecte d'aparença

És fàcil de polir i acolorir, amb excel·lents resultats d'anodització, que permeten colors rics i diversos i una bona brillantor per millorar l'estètica del producte.

Respecte al medi ambient

L'alumini és un material eco-ecològic que es pot reciclar sense generar contaminació durant el procés de reciclatge, complint els requisits del desenvolupament sostenible.

 

Composició química

 

○ Alumini (Al): Balance, el component principal de la bobina d'alumini.

○ Silici (Si): 0,40%-0,8%. Millora la resistència, la duresa, el rendiment de la fosa i la soldabilitat de l'aliatge.

○ Coure (Cu): 0,15%-0,40%. Millora la resistència i la duresa, però les quantitats excessives redueixen la resistència a la corrosió.

○ Magnesi (Mg): 0,8%-1,2%. Forma fase Mg₂Si amb silici per augmentar significativament la resistència i la duresa mantenint una bona resistència a la corrosió.

○ Zinc (Zn): Inferior o igual al 0,25%. Proporciona reforç auxiliar a l'aliatge.

○ Manganès (Mn): Inferior o igual al 0,15%. Millora la força, la duresa i la resistència a la corrosió.

○ Titani (Ti): Inferior o igual al 0,15%. Refina l'estructura del gra, millorant la força i la duresa.

○ Crom (Cr): 0,04%-0,35%. Contribueix a la resistència a la corrosió i oxidació.

○ Ferro (Fe): 0,000%-0,700%. El contingut excessiu degrada el rendiment de l'aliatge i normalment es controla dins dels límits especificats.

 

Propietats mecàniques

 

● Resistència a la tracció: Varia amb el temperament. Per exemple:

○ En temperament T6: superior o igual a 310MPa

○ En temperament O: inferior o igual a 147MPa

● Límit de rendiment:

○ En temperament T6: superior o igual a 276MPa

○ En temperament O: inferior o igual a 55MPa

● Elongació:

○ En temperament T6: δ5 (%) Superior o igual al 10%

○ En temperament O: δ10 (%) Superior o igual al 12%

Control de qualitat i capacitat de fàbrica

La nostra instal·lació de producció està equipada amb:

Molins de laminació en fred i d'alta{0}}precisióassegurant toleràncies estrictes

Sistemes automàtics d'inspecció de superfíciesper a un acabat impecable

Forns avançats de tractament tèrmicper a la consistència del temperament

Laboratori intern{0}per a proves mecàniques, químiques i de superfície

Complettraçabilitat i certificats de prova de molí (MTC)per a cada lot

 

Camps d'aplicació

Camp aeroespacial

S'utilitza per a la fabricació d'ales d'avions, components estructurals del fuselatge, peces del tren d'aterratge, etc. Les seves característiques d'alta resistència i lleugeresa ajuden a millorar el rendiment de l'avió i l'economia de combustible.

Àmbit de la fabricació d'automoció

Aplicable per a la fabricació de carrosseria, marc, components del motor, rodes, radiadors i altres peces d'automòbils. Pot reduir eficaçment el pes del vehicle, millorar l'eficiència del combustible i garantir la resistència i la seguretat estructurals.

Àmbit de la fabricació mecànica

Apte per a la fabricació de carcasses, suports, taules de treball, components de transmissió, etc., de maquinària i equips diversos. La seva alta resistència, bona resistència al desgast i resistència a la fatiga garanteixen un funcionament estable i una llarga vida útil de l'equip.

Camp de Construcció i Decoració

Àmpliament utilitzat en la construcció de murs cortina, sostres, marcs de portes i finestres, sostres, balcons, etc., amb estètica, resistència a la corrosió i fàcil manteniment.

Electrònica i camp elèctric

Es pot utilitzar per produir carcasses, radiadors, suports de plaques de circuit, etc., de dispositius electrònics. La seva bona conductivitat elèctrica i tèrmica, així com la resistència a la corrosió, compleixen els requisits de rendiment dels productes electrònics i elèctrics.

Camp de trànsit ferroviari

S'utilitza per a la fabricació de vagons de tren, carrosseries de metro, components estructurals de vehicles ferroviaris, etc., reduint el pes del vehicle, reduint el consum d'energia i millorant la velocitat i la seguretat de l'operació.

 

Per què escollir-nos com a proveïdor de paper d'alumini 6061
 
Més de 15 anys d'experiència en la fabricació de paper d'alumini
Gran capacitat de producció (1000+ tones/mes) que garanteix un subministrament estable
Servei OEM i ODM per a recobriment, anoditzat i laminació
Preus competitius amb certificacions de qualitat garantides
Enviament global ràpid i suport tècnic per a projectes personalitzats

 

La nostra adreça

Sala 4107, edifici Runfeng, carrer nou de Sanqiao, districte de Weiyang, ciutat de Xi'an, província de Shaanxi

Número de telèfon

+86 15769214734

-Correu electrònic

office@dongmjd.com

modular-1

Preguntes freqüents: paper d'alumini 6061

 

P1: Per a què s'utilitza el paper d'alumini 6061?
A1: Paper d'alumini 6061s'utilitza en aplicacions que requereixenresistència, resistència a la calor i protecció contra la corrosió, com araescuts tèrmics d'automoció, panells aeroespacials, peces electròniques i materials d'aïllament laminats.


P2: En què difereix el paper d'alumini 6061 del paper d'alumini 1100 o 8011?
A2: A diferènciaAliatge 1100 o 8011, que són més suaus i s'utilitzen principalment per envasar,Paper d'alumini 6061éstractable-per calori ofertesmajor resistència i duresa, fent-lo apte peraplicacions industrials i estructurals.


P3: Quins acabats superficials estan disponibles?
A3: Oferimacabat molí, acabat brillant, anoditzat,-colorat i acabat raspallat. Cada tipus es pot personalitzar per milloraraspecte, reflectivitat o resistència a la corrosió.


P4: Quins són els temperaments disponibles per a la làmina 6061?
A4: Els caràcters comuns inclouenO (recuit)per a la formabilitat,T4 (solució tractada amb calor-), T6 (envellit artificialment per a la màxima resistència), iT651per a una alta estabilitat dimensional.


P5: Es pot soldar o soldar el paper d'alumini 6061?
A5: Sí. 6061 exhibicions d'aliatgeexcel·lent soldabilitati es pot unir perSoldadura TIG, MIG o per resistènciamètodes, mantenint una bona resistència post{0}}soldadura.


P6: El paper d'alumini 6061 és resistent a la corrosió-?
A6: Sí, l'aliatge 6061 ofereixexcel·lent resistència a l'oxidació, aigua salada i corrosió atmosfèrica, sobretot quananoditzat o recobertper a una protecció addicional de la superfície.


P7: Quin gruix i amplada podeu subministrar?
A7: Fabriquem làmina 6061 a partir de0,02 mm a 0,2 mm de gruixi fins a1600 mm d'amplada, ambmides de ranura personalitzadesdisponible segons les especificacions del client.


P8: Podeu proporcionar informes de prova i certificació de materials?
A8: Sí. Subministrem aCertificat de prova de molí (MTC)juntament ambinformes de composició química, propietats mecàniques i qualitat superficialper a cada lot.


P9: Quina és la quantitat mínima de comanda i el temps de lliurament?
A9: El típicMOQ és de 500-1000 kg, segons la mida i l'acabat superficial. EstàndardEl termini de lliurament és de 15 a 25 dies laborablesdesprés de la confirmació de la comanda.


P10: Oferiu serveis de processament OEM i personalitzats?
A10: Absolutament. OferimProducció OEM / ODM, inclòsrecobriment personalitzat, anodització de color, laminació, tall de precisió i impressió de logotip, per complir els requisits específics de l'aplicació.

Etiquetes populars: 6061 Paper d'alumini, Xina 6061 Paper d'alumini fabricants, proveïdors, fàbrica

Enviar la consulta